Szkoła dla Psów Psia Banda

o nas 1Szkoła dla Psów Psia Banda powstała z myślą o spełnieniu dwóch założeń - szerzeniu pozytywnych metod szkolenia oraz stworzeniu grupy miłośników psów.
W pierwszym założeniu kierujemy się myślą, że każdy związek człowieka i psa powinien się opierać na partnerstwie, współdziałaniu i odpowiedzialności. Drugie założenie służyć ma zebraniu grupy miłośników psów, którzy w wolnych chwilach chcą obcować w swoim
i psim towarzystwie.

W myśl tych założeń, dbamy o dobre samopoczucie każdego z psów. Dostosowujemy pod niego sposób pracy oraz czas, jaki należy mu poświęcić. Uwzględniamy jednocześnie możliwości opiekuna, aby szkolenie było dla niego przyjemnością. o nas 2

Podczas pracy opieramy się na metodzie pozytywnego wzmocnienia, która umożliwia przyjemny i trwały sposób nauki. Pies odczuwa radość, a przewodnik odbierany jest przez niego jako źródło wszystkiego co dobre. To wszystko powoduje, że między człowiekiem i psem tworzy się szczególna relacja oparta na pozytywnych emocjach i doświadczeniach.

Niezwykle ważne dla nas jest przeniesienie przez uczestników zajęć trenowanych umiejętności
na życie codzienne. Zasady, które panują na szkoleniach - przyjemna atmosfera, spokój
i jasne oczekiwania wobec psa - są kluczem do sukcesu w jego wychowywaniu.

o nas 3Dzielimy się naszą wiedzą i doświadczeniem poprzez prowadzenie wykładów, warsztatów oraz licznych rozmów na temat psów. Po kursie w Psiej Bandzie przygoda z psem dopiero się zaczyna! Kursanci mają wiele możliwości pielęgnowania i pogłębiania zdobytych umiejętności i wiedzy. Ogromną satysfakcję sprawia nam rosnące zainteresowanie i zwiększająca się liczbą absolwentów, dlatego cały czas rozwijamy i doskonalimy naszą szkołę. Nasze działania stale poszerzają grono osób chcących z nami pozytywnie szkolić psy.

Szkoła zaczęła istnieć w 2010 roku. Początkowo zajęcia odbywały się na terenie Stolarki Wołomin, później zostały przeniesione pod adres ul. Kobyłkowska 8 w Wołominie, gdzie odbywają się do dziś. Z początkiem 2012 roku rozszerzyliśmy działalność szkoły na miasto Otwock.

Szkolenia indywidualne i konsultacje prowadzimy również na terenie Warszawy.

Podsumowując - głównym celem Szkoły dla psów Psia Banda jest stworzenie rodzinnej relacji człowieka z psem. Poprzez wzajemny szacunek i zrozumienie, budujemy zaufanie, które jest podstawą do jakiejkolwiek pracy z psem.

Renata Gabryel

renata opisPasja do psów towarzyszy w moim życiu od zawsze. Miałam 7 lat jak dostałam mojego upragnionego psiaka. Na przestrzeni lat obserwowałam rozwój metod szkoleniowych, które zmieniały się wraz z rozwojem nauki o zachowaniu psów. Kilka lat temu postanowiłam dzielić się moją wiedzą z innymi. Ukończyłam kurs trenerski. Nauczanie podejścia do psów i prawidłowego współżycia z nimi stało się moją misją. 
Korzystam z metody szkolenia opartej na pozytywnym wzmocnieniu. Jest ona nie tylko przyjemna, ale buduje niesamowitą więź z psem oraz opiera się na wzajemnym szacunku i bezpieczeństwie. Jest ona wyzwaniem, ale daje nieograniczone zadowolenie i satysfakcję ze współpracy z psem. Na bierząco zgłębiam swoją wiedzę teoretyczną oraz praktyczną podczas kursów, seminariów i spotkań z innymi trenerami. Jednak przede wszystkim, nie byłoby mnie tu bez Was - właścicieli psów chcących jeszcze bardziej zżyć się ze swoimi pupilami.