Spośród ogromnej ilości podręczników dostępnych obecnie na rynku nauczyciele muszą wybrać te, w których materiał przedstawiony jest w sposób przystępny i atrakcyjny dla współczesnego ucznia. Co więcej, książka, z którą pracujemy na co dzień, powinna być praktyczna i uporządkowana. Dlatego tak bardzo cenione jest wydawnictwo edukacyjne Nowa Era. Jego publikacje są chętnie wybierane przez pedagogów, gdyż spełniają ich oczekiwania pod względem merytorycznym i jakościowym. Jest jednak więcej powodów, dla których nauczyciele wybierają tego właśnie wydawcę.

Więcej niż wydawnictwo

Wielu nauczycieli podkreśla, jak ważna jest współpraca pomiędzy wydawnictwami a pracownikami oświaty. W dzisiejszych czasach publikacja coraz to nowszych podręczników to kwestia niezwykle istotna, jednak pojawiają się i inne oczekiwania. Pedagodzy cenią sobie możliwość korzystania z wykładów, webinarów czy dni otwartych. Niewątpliwą pomocą są także diagnozy, materiały dodatkowe czy aplikacje dydaktyczne. Coraz częściej słyszy się o współpracy wydawców z innymi podmiotami celem utworzenia bogatych i wielotematycznych podręczników. Przykładowo, seria do nauki języka angielskiego dla klas 1-3 szkoły podstawowej zatytułowana “Hello Explorer” (J.Heath, R. Adlard, wyd. Nowa Era) jest owocem pracy autorów ze specjalistami National Geographic.

Edukacja online

Nauka za pośrednictwem nowoczesnych technologii stała się w dzisiejszych czasach obowiązkową formą uzupełnienia tradycyjnych sposobów kształcenia. Wydawcy muszą wyjść naprzeciw potrzebom szkół i ułatwić pedagogom przekazywanie wiedzy za pośrednictwem internetu, a uczniom przyswajanie informacji dzięki atrakcyjnym i prostym w obsłudze aplikacjom. Jeśli chodzi o wydawnictwo Nowa Era podręczniki (https://www.taniaksiazka.pl/wydawnictwo/nowa-era) zostały uzupełnione o oprogramowanie do tablic interaktywnych, multibooki i ćwiczenia online. Przykładowo, nauczyciele historii wysoko oceniają elektroniczną wersję serii “Wczoraj i dziś” dla starszych klas szkoły podstawowej. Atrakcyjna grafika, przykuwające uwagę multimedia i liczne gry interaktywne pobudzają wyobraźnię uczniów i pomagają im zrozumieć i polubić historię.

Rodzice równie ważni

Edukacja powinna skupiać się przede wszystkim na potrzebach uczniów, jednak bez współpracy z rodzicami system ten często nie zdaje egzaminu. Doskonale wiedzą o tym specjaliści pracujący w wydawnictwach szkolnych. Nowa Era oferuje wsparcie i pomoc dla opiekunów w formie licznych artykułów na temat wychowania, a także książeczek i gier edukacyjnych dla całej rodziny. Na przykład, ostatnio dużą popularnością cieszy się gra edukacyjna “Balon Blum”, w którą dziecko może grać razem z mamą lub tatą . Bardziej tradycyjną propozycją jest wspólna lektura kultowego czasopisma “Świerszczyk”, który niedawno obchodził swoje 75 urodziny.

Ludzie zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com